top of page
Интернет-класс

Дистанційне навчання
дошкільників

Шановні батьки!

Організація освітнього процесу з дітьми дошкільного віку у 2023/2024 н.р. в умовах воєнного стану з урахуванням безпекової ситуації буде відбуватися за допомогою дистанційної форми роботи (лист МОН від 21.08.2023 № 1/12490-23 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році»).
Відео із розвивальними заняттями, іграми від фахівців д\п ЗПШ «Світанок» буде розміщено на нашому
Youtube каналі, на сторінці Facebook та Viber-групах.
 

Організація освітнього процесу дітей дошкільного віку в дистанційному форматі в умовах війни.

Згідно з рішенням педагогічної ради (протокол №1 від 31.08.2023р) та рішенням батьків (протоколи батьківських зборів) освітній процес у ЗПШ «Світанок» у 2023/2024 навчальному році буде відбуватися у дистанційному режимі.


Під час організації освітнього процесу в дистанційному форматі педагоги враховують вікові особливості дітей. Тривалість занять відповідно до Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, для дітей молодшого та середнього дошкільного віку становить не більше 10 хвилин, старшого дошкільного віку — 15 хвилин.


Співпраця та організація зворотнього зв’язоку педагогів з батьками дітей, буде здійснюватись через вебсайт закладу, Viber, WhatsApp, Telegram, Google class та соціальні мережі з метою забезпечення умов для організації дистанційного навчання.

Освітній процес у групах дошкільного підрозділу ЗПШ «Світанок» організовано з  використанням технологій дистанційного навчання відповідно до методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році» ( МОН №1/12490 – 23 від 21.08.2023), рішення Запорізької міської ради «Про початок нового 2023/2024 навчального року в комунальних закладах загальної середньої та дошкільної освіти міста Запоріжжя» від 29.08.2023 №472.
Нормативною основою організації освітнього процесу в дошкільному підрозділі ЗПШ «Світанок» у 2023/2024 н. р. є Базовий компонент дошкільної освіти, «Методичні рекомендації до оновленого Базового компонента дошкільної освіти». Освітній процес побудовано за принципами опосередкованого навчання, діяльнісного підходу, партнерської взаємодії дитини та дорослого. 
Навчальні заняття проводяться за затвердженою мережею занять  на 2023/2024 н.р. у синхронному та асинхронному режимі з дотриманням Гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності (наказ МОН від 20.04.2015р № 446) та з дотриманням норм Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (наказ МОЗ від 24.03.2016 № 234) у разі використання електронних технічних засобів навчання. Тривалість онлайн-занять з безперервним користуванням ТЗН (телефони, комп'ютери, телевізори, ноутбуки) становить для дітей:
-     для дітей 4 - 5 р.ж. – 10 хв;
-     Для дітей  6 (7) р.ж – 15 хв. 
Відповідно до листа МОН  України  від 27.07.2022  № 1/8504-22 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році» педагогічні працівники самостійно визначають режим (синхронний або асинхронний) проведення занять. При цьому  1-2 заняття  організовуються в синхронному режимі (решта занять організовується в асинхронному режимі). 

Організація життєдіяльності дітей - Переглянути

Стан впровадження освітнього процесу в дошкільному підрозділі з використанням форм дистанційного навчання в умовах воєнного стануПереглянути

Рекомендації для батьків вихованців

  1. Співпрацювати з педагогічними працівниками щодо організації освітнього процесу дітей дошкільного віку в дистанційному форматі в умовах війни.

  2. Підтримувати зв’язок з вихователями щодо місця перебування та стану здоров’я дитини.

  3. Відстежувати негативні наслідки пережитих психотравмуючих подій. Вони можуть проявлятися не одразу, тому дорослі, вихователі та батьки, мають постійно стежити за психоемоційним станом дітей, їхнім самопочуттям, виявляти хвилювання, тривоги. Необхідно звертати увагу на збудливість, тривожність, агресивність, заглиблення в себе. Також слід уважно стежити за здоров’ям дітей, зокрема сном, апетитом, настроєм, частотністю вередування, наріканнями на головний біль тощо. Такі показники загального стану здоров’я дітей переважно є об’єктивними показниками втоми, перевантаження, хвилювання, страхів та проявами наслідків психотравми.

  4. Пам’ятати, що щоденне спілкування та спільне проведення вільного часу з дитиною є запорукою її успішного подальшого майбутнього. Для дітей надзвичайно важливо відчувати повну емоційну присутність батьків. З цією метою можна послуговуватися матеріалами, які розміщені на платформі розвитку дошкільнят НУМО, а також на сайті МОН «Сучасне дошкілля під крилами захисту». Допомагати дитині, якщо в неї щось не виходить, підтримувати її, бути терплячими. Пам’ятати, що педагоги завжди готові до співпраці з питань виховання, розвитку дитини і надання необхідної професійної допомоги, не зволікати й звертатися до них за порадами та рекомендаціями.

  5. Дотримуватися режиму дня, звичних ритуалів, що допоможе дитині встановити зв’язок не лише з минулим, а взагалі з життям та безпекою.

  6. Сприяти формуванню у дітей навичок безпечної поведінки, використовуючи рекомендовані онлайн матеріали та відео, підготовлені МОН, ДУ «Український інститут розвитку освіти», ЮНІСЕФ.

Додаткові освітні ресурси

Онлайн-медіаресурс, присвячений освіті та вихованню дітей в Україні - Переглянути

Онлайн платформа для розвитку дітей (інтерактивні вправи, цікаві завдання)  - Переглянути

Платформа «Розвиток дитини». Практичні завдання для всебічного розвитку дітей  - Переглянути

Радіо хвиля авторських казок українською мовою для дітей - Переглянути

Аудіоказки українською - Переглянути

Історики суперсил – ляльковий театр - Переглянути

Мінна безпека для дітей - Переглянути

Рубрика «Сучасне дошклілля під крилами захисту»Переглянути

Платформа розвитку дошкільнят «НУМО»Переглянути

Поради з надання першої психологічної допомоги людям, які пережили кризову подію - Переглянути

Поради від експертів ЮНІСЕФ «Як підтримати дітей у стресових ситуаціях» - Переглянути

Інформаційний комікс для дітей «Поради від захисника України»Переглянути

Хрестоматію для дітей дошкільного віку «Моя країна - Україна» з національно-патріотичного вихованняПереглянути

bottom of page